Haber

2. Uluslararası Raiders Okçuluk Şüca Anma Geleneksel Okçuluk Turnuvası

Osmanlı’da II. Bayezid döneminde güneybatı menzilinde 839 metre atışıyla rekor kıran Bursalı Şüca’nın hatırasını yaşatmak için 11 ülkeden okçuların katılacağı uluslararası turnuva 26-31 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek.

3 farklı kategoride müsabakaların yapılacağı 2. Uluslararası Akıncılar Okçu Şüca Hatıra Klasik Okçuluk Turnuvası’nda Bursa Büyükşehir Belediyesi, Harmancık Belediyesi, Harmancık Kaymakamlığı, Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu ve Akıncılar Okçuluk Kulübü iş birliği yaptı. Harmancık’ta bulunan Bursalı Şüca Okçuluk Sahası’nda düzenlenecek turnuvaya katılacak yarışmacılar, yöresel kıyafetleri ile kortej yürüyüşüne çıkacak.

Harmancık Belediye Başkanı Yılmaz Ataş, ünlü kemancı Bursalı Şüca’nın anısını yaşatmayı amaçladıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Okçuluk sporunu gelecek nesillere aktarmak ve tanıtmak istiyoruz. Kendini okçuluğa adamış herkesi turnuvaya bekliyoruz. Katkı ve destekleri için başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş olmak üzere Federasyonumuza, kulüplerimize ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum.”

habersefaatli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu