Haber

Ankara’da bir lise önünde depremzede olan öğrenciyi öldüren zanlı hakkında dava açıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Çankaya’da bir lise önünde depremzede bir öğrenciyi öldürüp 5 kişiyi yaralayan zanlı hakkındaki soruşturmayı tamamlayarak 18 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle dava açtı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, okuldan uzaklaştırma cezası alan 17 yaşındaki YBB, 30 Mart’ta Aydınlar Mahallesi Hürriyet Caddesi’ndeki Şehit Erhan Dural Anadolu Lisesi önünde kendisine küfür ettiği iddiasıyla Filistin vatandaşı Omar A’yı (22) bıçakla yaraladı.

Zanlı, 11 yaşındaki Alperen Palta, EE, YB, 10. sınıf öğrencisi İ.CA ve 9. sınıf öğrencisi STY’yi okulun çeşitli yerlerinde yaraladı.

Saldırgan, öğretmen ve veliler tarafından etkisiz hale getirilerek olay yerine gelen polis ekiplerine teslim edildi. 29 Mayıs Devlet Hastanesine kaldırılan öğrencilerden Alperen Palta hayatını kaybetti. Palta’nın depremzede olduğu ve ailesiyle birlikte Kahramanmaraş’tan Ankara’ya geldiği ve eğitimine burada devam ettiği bildirildi.

Zanlı, görevden alındığı hakimlik tarafından Ankara Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube’deki işlemlerinin ardından tutuklandı.

Cumhuriyet Başsavcılığı, hatanın işlendiği tarihte 18 yaşından küçük olan YBB hakkında, 2 çocuğa yönelik eylemlerinden “öldürme” ve “adam öldürmeye teşebbüs” kabahatlerinden 18 yıl 8 aya kadar hapis cezasıyla dava açtı.

YBB hakkında uyuşturucu suçlarından takipsizlik kararı verildi.

Zanlının 2 çocuk ve 1 yetişkine yönelik eylemleri kolay yaralama kapsamında olduğu için bu suçların istikametinden evrak ayrılarak uzlaştırma bürosuna gönderildi.

YBB’nin davası Ankara 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

cungushaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu